Lärare

adrienne

Adrienne Sant'Orp

Naturbrukslärare, disputerad agronom och undervisar i djurkurser adrienne.santorp@djurgymnasiet.com

Anna Andersdotter

Naturbrukslärare, hippolog och undervisar i hästkurser anna.andersdotter@djurgymnasiet.com

Annika Hemingstam

Naturbrukslärare och leg. djursjukskötare och undervisar i djurkurser och djursjukvård annika.hemingstam@djurgymnasiet.com

Annika Möller Haapala

Naturbrukslärare, hippolog och undervisar i hästkurser annika.moller.haapala@djurgymnasiet.com

Arja Borgnäs

Lärare i svenska och engelska arja.borgnas@djurgymnasiet.com
Caroline-MF

Caroline Malmgren Forsling

Lärare i svenska caroline.malmgrenforsling@djurgymnasiet.com

Christer Olsson

Lärare i svenska och historia christer.olsson@djurgymnasiet.com
elisabet

Elisabeth Huldt

Lärare i biologi och naturkunskap elisabeth.huldt@djurgymnasiet.com
emma-eidehem

Emma Eidehem

Lärare i religion och historia emma.eidehem@djurgymnasiet.com

Fredrik Lindahl

Lärare i idrott och hälsa samt aktivitetsledarskap fredrik.lindahl@djurgymnasiet.com
helena

Helena Hemberg Lind

Lärare i svenska och kommunikation helena.hemberg.lind@djurgymnasiet.com

Kristin Bratsberg

Lärare i biologi och matematik kristin.bratsberg@djurgymnasiet.com
kickan

Kristina "Kickan" Bylund

Naturbrukslärare och biolog, undervisar i djurkurser kristina.bylund@djurgymnasiet.com
ebbe

Lars-Åke "Ebbe" Ebbesson

Lärare i svenska och engelska lars-ake.ebbeson@djurgymnasiet.com

Magnus Jacobsson

Lärare i entreprenörskap och företagade magnus.jacobsson@djurgymnasiet.com
Maria-H

Maria Hiertonn

Lärare i hund- och naturbrukskurser maria.hiertonn@djurgymnasiet.com
nikki2

Nikki Adams Bergmark

Lärare i engelska och djursjukvård nikki.bergmark@djurgymnasiet.com

Peggy Boström

Lärare i samhällskunskap, kommunikation och entreprenörskap peggy.bostrom@djurgymnasiet.com
per

Per Söder

Lärare och yogainstruktör och undervisar i mental träning per.soder@djurgymnasiet.com
sanna

Sanna Dahlbeck

Lärare i matematik sanna.dahlbeck@djurgymnasiet.com
sara-sundmalm

Sara Sundmalm

Lärare i biologi och engelska (föräldraledig) sara.sundmalm@djurgymnasiet.com

Sara Wedahl

Lärare i matematik sara.wedahl@djurgymnasiet.com
therese_a

Therese Ahlman

Lärare i naturbrukskurser therese.ahlman@djurgymnasiet.com

Tomas Karlsson

Naturbrukslärare, zoolog och undervisar i djurkurser och biologi tomas.karlsson@djurgymnasiet.com