Öppet hus läsåret 2019/2020

Lördag 25 januari kl. 13-15: På skolan, Hundcenter och Djuravdelningen
Söndag 2 februari kl. 15-17: På Tyresö ridskola med prova-på-ridning. Föranmälan görs till laila.haapanen@djurgymnasiet.com.
Söndag 19 april: Djurgymnasiet Cup på Tyresö ridskola (mer info kommer)
Onsdag 22 april kl. 17-19: På skolan, Hundcenter och Djuravdelningen

Prova-på-dagar i januari!

Välkommen att anmäla ditt intresse till någon av våra prova-på-dagar under januari! Du kan anmäla dig till en eller flera dagar. Antalet platser är begränsat och du gör din anmälan via den här länken.

Boka ett studiebesök

Du är alltid välkommen att boka ett studiebesök . Vi tar emot intresserade elever på studiebesök under hela läsåret. Ett besök brukar ta 45-60 minuter. Skicka ett mejl till vår studie- och yrkesvägledare på syv@djurgymnasiet.com eller ring 08-744 04 13.