Öppet hus utomhus!

Är du nyfiken på att få veta mer om en rolig, spännande och lärorik hundutbildning på gymnasiet? Söndag 25/4 mellan klockan 11.00 -13.00 finns vi på gräsplanen vid tvärbanans hållplats Trekanten. Kom till Djurgymnasiet och träffa hundar, personal och elever på en mysig utomhusträff! Vi bjuder på hunduppvisning och berättar om vår populära Hundutbildning! Du får möjlighet att ställa frågor till våra hundinstruktörer och till några av våra elever från Hundinriktningen. Såklart finns det även tid för att gosa med våra fina hundar på plats!
För att göra det hela coronasäkert kommer vi att reglera antal personer som deltar, max 3 personer per familj. Du anmäler dig här. När du har gjort din anmälan kommer du att få ett mail med mer information med den tid som just du är välkommen!